امروز: چهارشنبه 28 آذر 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت بررسی اضافه ولتاژها درسیستم های قدرت

پاورپوینت بررسی اضافه ولتاژها درسیستم های قدرت دسته: پاورپوینت
بازدید: 9 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 487 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 32

دانلود پاورپوینت بررسی اضافه ولتاژها درسیستم های قدرت بررسی بررسی اضافه ولتاژها درسیستم های قدرت پاورپوینت جامع و کامل بررسی اضافه ولتاژها درسیستم های قدرت کاملترین پاورپوینت بررسی اضافه ولتاژها درسیستم های قدرت پکیج پاورپوینت بررسی اضافه ولتاژها درسیستم های قدرت مقاله بررسی اضافه ولتاژها درسیستم های قدرت تحقیق بررسی اضافه ولتاژها درسیستم ها

قیمت فایل فقط 17,600 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 32 صفحه


32 1

موضوع پروژه:

بررسی اضافه ولتاژها درسیستم های قدرت


32-2 2
تقدیم به

اساتید گرامی

خانواده دلسوز
و

دوستان همراه
  32 3
فصل اول:
مقدمه
32 4 1-1- كلیات
در سیستمهای قدرت و شبكه‌های انتقال و توزیع انرژی الكتریكی، تك‌تك تجهیزات نقش اساسی دارند و بروز هرگونه عیبی در آنها، ایجاد اختلال در شبكه، اتصال كوتاه و قطع برق را به همراه دارد. خاموشی و جایگزینی تجهیزات معیوب هزینه‌های هنگفتی را به شبكه تحمیل می‌نماید. لذا بررسی و تحلیل بروز عیب در تجهیزات از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد و در صورت شناخت این عیوب و سعی در جلوگیری از بروز آنها از هدر رفتن سرمایه اقتصادی كشور جلوگیری به عمل می‌آید.
در این پروژه ابتدا به بررسی انواع اضافه ولتاژهای محتمل در شبكه‌های قدرت پرداخته می‌شود، سپس برقگیرها به عنوان یكی از تجهیزات مهم برای محدود كردن این اضافه ولتاژها معرفی شده و چگونگی طراحی و تعیین پارامترها و مشخصات برقگیر جهت حفاظت مناسب از شبكه مورد بحث قرار می‌گیرد.
32 5 فصل دوم:بررسی انواع اضافه ولتاژها در سیستمهای قدرت و علل پیدایش آنها

32 6 سطح ایزولاسیون به عنوان یكی از پارامترهای مهم در طراحی شبكه مطرح می‌باشد و ارتباط مستقیمی با اضافه ولتاژهای موجود در شبكه دارد.
افزایش ولتاژ از مقدار نامی خود، به اضافه ولتاژ در شبكه موسوم می‌باشد. از آنجائیكه ظهور اضافه ولتاژ در شبكه اجتناب‌ناپذیر است، لذا احتمال بروز قوس در ایزولاسیون و ماده ایزوله در شبكه همراه وجود دارد.
كاهش درصد بروز قوس‌ها و اتصالی‌ها مستلزم شناخت كامل اضافه ولتاژها، انواع مختلف آنها، شرایط ایجاد و پدید آمدن آنها و همچنین نحوه تاثیر آنها در ایزولاسیون شبكه می‌باشد و در صورت برخورداری از چنین شناختی، انتخاب مشخصات مناسب شبكه و تجهیزات موجود در آن امكان‌ پذیر می‌گردد.

32 7 2-2- انواع مختلف اضافه ولتاژها در شبكه:
اضافه ولتاژهای صاعقه
اضافه ولتاژهای كلیدزنی
اضافه ولتاژهای موقتی
شكل (2-1) : انواع مختلف اضافه ولتاژها در شبكه
32 8 اضافه ولتاژ‌های صاعقه

در پی تخلیه جوی الكتریكی بر قسمتهای مختلف شبكه، بارهای الكتریكی انباشته در ابرها و فصل از طریق كانال یونیزه تشكیل شده در فضا بصورت قوس مرئی رعد و برق در قسمتهای مختلف شبكه تخلیه گشته ، اصطلاحاً به تخلیة جوی الكتریكی موسوم می‌باشد.
اضافه ولتاژهای موجی رعد و برق حداكثر سرعت افزایش را در میان انواع مختلف اضافه ولتاژهای موجی دارا می‌باشند. سرعت افزایش آنها در حدود 5000-500 كیلوولت بر میكروثانیه متغیر می‌باشد.
32 9 اضافه ولتاژهای كلید زنی (قطع و وصل)
اضافه ولتاژهای قطع و وصل به صورت موج در شبكه ظاهر گردیده و از نظر شكل و تغییرات لحظه‌ای خود،‌كاملاً مشابه اضافه ولتاژهای موجی تخلیه جوی می‌باشند. تفاوت عمده در زمان پیشانی و زمان استهلاك یا كاهش دامنه موج بوده، سرعت افزایش دامنه ولتاژهای موجی قطع و وصل به حدود چند كیلوولت بر میكروثانیه بالغ می‌گردد. چون این اضافه ولتاژها از عوامل و تجهیزات داخلی شبكه ناشی می‌گردند لذا به اضافه ولتاژهای داخلی موسوم می‌باشند.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 17,600 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بررسی اضافه ولتاژها درسیستم های قدرت , بررسی بررسی اضافه ولتاژها درسیستم های قدرت , پاورپوینت جامع و کامل بررسی اضافه ولتاژها درسیستم های قدرت , کاملترین پاورپوینت بررسی اضافه ولتاژها درسیستم های قدرت , پکیج پاورپوینت بررسی اضافه ولتاژها درسیستم های قدرت , مقاله بررسی اضافه ولتاژها درسیستم های قدرت , تحقیق بررسی اضافه ولتاژها درسیستم ها

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر